niedziela, 27 stycznia 2013

Pomysł na długi weekend - Budapeszt !!!

Budapeszt - Buda i Peszt przedzielone modrym Dunajem, a połączone imponującymi mostami! Do najpiękniejszych i najbardziej okazałych należą: Most Łańcuchowy, Most Małgorzaty, Most Elżbiety czy Most Wolności. Spędziliśmy w Budapeszcie zeszłoroczny długi i gorący weekend majowy. W tym roku szykuje się równie korzystny układ dni, zatem jeśli nie macie pomysłu jak go spędzić polecam wypad na Węgry!
Miasto jest przepiękne, pełne zabytkowych budowli, bowiem nawet muzeum etnograficzne umiejscowione jest w budowli przypominającej raczej Teatr Wielki niż niż siedzibę entografów ;-)
Poruszanie po mieście jest bardzo proste, prawie wszędzie dojedziemy metrem! Polecam zwiedzać miasto dzielnicami, tj. na przykład jeden dzień przeznaczamy na stronę budańską, drugi dzień na pesztańską, kolejny dzień wyspa św. Małgorzaty.. później można się oddać odwiedzaniu knajpek i restauracji, które serwują przepyszne jedzenie (radze spróbować węgierskiego gulaszu!) oraz uraczyć się lampką chłodnego Tokaju! Budapeszt w XVI wieku znajdował się pod okupacja turecką, która zostawiła po sobie między innymi takie bogactwo jak łaźnie tureckie! Jest ich w mieście bardzo wiele, jeśli wybierzemy się tam w ciepłych miesiącach, możemy wybrać te odkryte, na świeżym powietrzu.
Okolice Budapesztu też obfitują w ciekawe i warte odwiedzenia miejsca. My z ciekawości wybraliśmy się nad oddalone o ok. 150 km jezioro Balaton. Rzeczywiście robi wrażenie jego ogrom, granica horyzontu ginie i ma się wrażenie, że jest się nad morzem. Kolor wody jest cudownie turkusowy!Most Elżbiety

 Widok na Dunaj ze wzgórza zamkowego
 Widok na Parlament węgierski z Mostu Łańcuchowego
 Budynek Parlamentu
 Balaton
 Wielka synagoga żydowska w Budapeszcie
 Budynek parlamentu nocą -fenomenalny widok!!!

 Katedra św. Stefana

8 komentarzy:

 1. cudnie ;) jakie fotki ;o

  zapraszam do mnie: www.okomody.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. What a cool pics :D


  http://www.facebook.com/AmandaChicFashionRoomLounge?ref=hl
  http://fashionroomlounge.blogspot.com.es/

  A chic kiss ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Who knew Balaton was actually such a lovely looking spot?? Great pics.;)

  OdpowiedzUsuń
 4. zapraszam na konkurs, gdzie do wygrania dowolne buty ! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę podróży...piękne miejsca na zdjęciach. Ja uwielbiam robić zdjęcia i marzeniem moim być w takich jak te;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno będziesz w równie pięknych miejscach! Powodzenia!

   Usuń